Bałtyk to popularne miejsce wypoczynku dla Polaków. Jednym z decydujących czynników mających wpływ na wyjazd nad Bałtyk jest temperatura wody. Wiele osób zastanawia się kiedy jechać nad Bałtyk. Kiedy Morze Bałtyckie jest najcieplejsze? Który miesiąc jest najcieplejszy w Bałtyku? Gdzie woda w Bałtyku jest najcieplejsza w Polsce? Sprawdźmy to!
W wodach Morza Bałtyckiego najcieplejszym miesiącem jest sierpień. Ile jest wówczas stopni Celsjusza?
W polskich kurortach nadmorskich, takich jak Świnoujście, Gdańsk czy Sopot sierpień jest miesiącem, w którym temperatura wody osiąga najwyższe wartości. Średnio wynosi ona wówczas około 19 stopni Celsjusza. Oczywiście, warto pamiętać, że są dni, kiedy woda jest nieco cieplejsza lub nieco chłodniejsza.
W niektórych rejonach Morza Bałtyckiego średnia temperatura wody może być nieco niższa niż w Polsce. Na przykład w sierpniu w niemieckim Neustadt średnia wynosi około 18 stopni Celsjusza. Podobna sytuacja panuje wokół Tallinna, gdzie średnia również wynosi około 18 stopni. Z kolei w okolicy Petersburga wody są chłodniejsze, a w najcieplejszym miesiącu średnia wynosi około 17 stopni.
Podsumowanie: kiedy Bałtyk jest najcieplejszy? Kiedy jechać nad Bałtyk? Miesiącem z najcieplejszą wodą w Bałtyku jest sierpień, jeśli jednak preferujesz mniej tłoczne miejsca i nie przeszkadza Ci nieco niższa temperatura, warto rozważyć również inne terminy takie jak lipiec czy wrzesień.
Polecamy również: