Morskie Oko jest jednym z najbardziej malowniczych i popularnych zakątków w Tatrach. Wycieczka nad Morskie Oko to atrakcja zarówno dla osób zwiedzających Zakopane. Ile kosztuje wjazd nad Morskie Oko? Jaki jest cennik bryczek 2023? To nie miejsce na dyskusje o tym czy to dobrze dla koni czy źle dla koni. Fakt jest taki – ludzie chcą korzystać z atrakcji takich jak fasiąg do Morskiego Oka czy dorożki w Krakowie dlatego też warto sprawdzić ile to kosztuje. Jaki jest cennik koni na Morskie Oko? W jakich godzinach działają? Sprawdźmy to.
Dojazd bryczką obsługiwany jest przez podmioty zrzeszone w Stowarzyszeniu Przewoźników do Morskiego Oka. Każdy jednak indywidualnie prowadzi swoją działalność gospodarczą więc ceny nie są ustawione na sztywno. Cena przejazdu na trasie z Palenicy Białczańskiej do Włosienicy nie jest odgórnie regulowana. Zwykle to koszt w granicach 70 zł ale tak samo jak w przypadku chociażby spływów przełomem Dunajca ceny można negocjować.
Cena inna jest w dni pełne turystów, a inna w dni gdy ludzi jest mało. Inne ceny są w dni ciepłe, a inne w dni chłodne. Tu ceny ustala wolny rynek i prawo popytu i podaży. Poza sezonem jest naturalnie taniej, niż w sezonie. Poza sezonem udaje się zwykle zejść do 50 zł lub gdy macie szczęście to jeszcze niżej.
Nie da się ukryć, że przejazd konnym zaprzęgiem jest zdecydowanie wygodniejszy i skraca czas wycieczki. Zjazd w drugą stronę w kierunku Palenicy Białczańskiej, czyli ostatniego miejsca gdzie można dojechać samochodem, jest tańszy.
Nie ma konkretnego rozkładu jazdy koni nad Morskie Około. Zwykle przewoźnicy pojawiają się przed 8 rano w sezonie, a po sezonie przed 10 rano. Godziny do których trwają przewozy regulowane są przez zachody słońca. W sezonie trwają maksymalnie do 21:0. Jesienią do 20 lub 18:30, a w zimie od listopada do lutego tylko do 17:00.
Polecamy również: